Пластика гајба ZYDS-6843/32 (73L)

Краток опис:

 Company Profile Business Type: Manufacturer/Factory & Trading Company Main Products: Plastic Injection Items, Plastic crate, Foldable Trolley Cart, foldable crate, foldable stool Number of Employees: 50 Year of Establishment: 2003 Management System Certification: ISO 9001, ISO 14000 Location: Ningbo, Zhejiang, China (Mainland)  Basic Info Model NO.: ZY-LC             Material: PP Usage: moving,shopping Color option: customized          Origin: Zhejiang, China Product Details Dimensi...


 • Порт: Ningbo
 • детали за производот

  Тагови производ

   Профил на компанијата

  • Бизнис информации: / фабрика и трговско друштво
  • Главни производи: пластика вбризгување материјали, пластика гајба, Преклопни Колички кошничката, со можност за преклопување гајба, со можност за преклопување столче
  • Број на вработени: 50
  • Година на основање: 2003
  • Систем за управување со сертификација: ISO 9001, ISO 14000
  • Локација: Ningbo, Жеџијанг, Кина (континентална) 

  Основни информации

  • Модел бр .: ZY-LC            
  • Материјал: ПП
  • Употреба: се движат, шопинг
  • Боја опција: индивидуално         
  • Потекло: Жеџијанг, Кина

  Детали за производот

  Димензии: 680 * 430 * 320mm
  внатрешни Големина: 630 * 390 * 300mm
  Пакување: во најголемиот дел
  Авто Тежина: 3.7kg
  Материјал: ПП
  Слободна Loading: 35kg
  Стак Loading: 150 килограми
  количина на садот: 20'FT: 780pcs 40'FT: 1680pcs 40 'HQ: 1917pcs

  обработка чекори

  saffs

  апликации

  Се движи, канцеларија / home релокација, 

  Главни извозни пазари

  САД Австралија Канада, Европа 

  Пакување и Shippment

  ФОБ пристаниште: Ningbo Водач Време: 15- 30 дена

   Нето тежина: 18kg         

  Плаќање и испорака 

  Начин на плаќање: напредување ТТ, T / T ,, L / C ..

  Испорака Детали: во рок од 30-50days по потврдувањето на ред

  Конкурентна предност

  1.Highly можност за преклопување и пренослив.

  2.Large Том и силен капацитет за тешките притискање на тежината. 

  3.Customized ракав Пакување на секој Обединете се за продажба на мало.

  4.Free Кориснички налепници.

  5.PAHS сертификат за да се обезбеди квалитет. 

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !